Piškotový dort            ... pokračování ...

Klasický dortový korpus, na který jste zvyklí a který Vás rozhodně nezklame. Krásně drží tvar, nepropadá se, je pevný, ale přitom krásně lehký.

 

 

 

Jablečné řezy            ... pokračování ...

Velmi chutný a reprezentativní řez ideální pro přípravu v době, kdy je sezóna jablíček, těch je totiž potřeba na přípravu opravdu hodně. Samotné řezy nejsou nijak extra sladké a všem moc chutnají. Doporučuji vyzkoušet!

 

 

 

Strakatý dýňový koláč            ... pokračování ...

Moc dobrý dýňový zákusek. Je sladší a vhodný spíš ke kafíčku než na snídani. A hosté budou překvapeni, až se dozví, že je z dýně. Chuťově je výborný a nemáte-li dýni, klidně ji nahraďte jablíčky i s nimi to jde!

 

 

 

 

Banana Bread            ... pokračování ...

Tento recepis je od mojí sestry Lucky, která jej připravuje zásadně z dvojité dávky a vždy s ním sklidí spoustu opěvných ód. Nepočítejte s žádným dietním receptem, spíš se jedná o kalorickou bombu, ale když už mlsat, tak ať to stojí za to! No ne?

 

 

 

Nemravný moučník            ... pokračování ...

Chuťově naprosto úchvatný dezert, recept mám od tety Magdy a od té doby jsem jej sama několikrát dělala. Je neskutečně snadný na přípravu, ne příliš sladký, lehký a jeden kousek na osobu nebude stačit!

 

 

 

Sypaný jablečný koláč            ... pokračování ...

Přípravou velmi neobvyklý koláč je opravdu moc dobrý a spíš připomíná křehký řez. Je sladší a u návštěv oblíbený. Díky tvarohu a jablkům je příjemně vlhký. Doporučuji vyzkoušet, postup je snadný a tak si jej určitě oblíbíte.

 

 

 

Dort ze zakysanky s ovocem            ... pokračování ...

Naprosto úžasný letní dort na který upotřebíte drobné plody ze zahrádky (jahody, malinky, rybíz...) a nebo zimní verze s ovocem z plechovky (mandarinka, ananas, broskve...) vyrobený ze piškotů a zakysané smetany - zkrátka nepečená mňamka, po které se jen zapráší. Recepis jsem získala od kamarádky Jany.

 

 

 

 

 

 

Jája a Pája

 

Kromě nás s námi v jedné domácnosti bydlí dvě Britské kočičky Jája a Pája. Ony si sice myslí, že my bydlíme s nimi, ale takové už kočičky jsou.

 

 

Recepty

Celozrnné a bílé housky

Honzovy buchty

Recepty pro domácí pekárnu

 

Nápady

Netradiční dorty

 

 

 

(C) 2009 Tereza Linnertová a spol.